Ana içeriğe atla

DSG Genel Komutanı'ndan Türkiye açıklaması

Rojava

Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Genel Komutanı Mazlûm Ebdî, Türk devletinin işgal tehditlerinin IŞİD'in hücre yapılanmalarına yönelik mücadeleyi aksattığını hatırlatarak, hiçbir zaman komşu ülkeler ile askeri çözüm seçeneğinden yana olmadıklarını vurguladı.

Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetim Genel Meclisi, Öz Savunma Güçleri kanununu görüşmek üzere Eyn Îsa’da bulunan merkez binasında toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda yer alan DSG Genel Komutanı Mazlûm Ebdî, bölgedeki askeri ve siyasi gelişmeleri değerlendirdi. DSG'nin IŞİD teröristlerinin bitirilmesinin ardından hücre yapılanmalarına yönelik mücadelenin sürdüğünü belirten Ebdî, Türk devleti ve bağlı çete gruplarının tehditlerinin mücadelelerini aksattığını aktardı.

DSG’nin bölgeye yönelik her türlü tehdide karşı her daim hazır olduğunu söyleyen Ebdî, hiçbir zaman komşu ülkeler ile askeri çözümden yana olmadıklarını da vurguladı. DSG’nin yeniden örgütlendiğini belirten Ebdî, 15 askeri meclisin kurulduğunu ve her meclisin kurulduğu bölgedeki gençlerden oluştuğunu aktardı.

Ebdî, Uluslararası Koalisyon ile koordineli bir şekilde sürdürülen terörle mücadelede iyi adımların atıldığını söyledi.

 

Yeni yorum ekle