İran rejimi gözaltına aldığı Kürt genci sırtından vurarak katletti

İran rejim polis güçlerinin Tahran’da bir tanıdığının evinde misafirken gözaltına aldığı Sineli bir Kürt gencini gözaltına aldıktan sonra sırtından vurarak katlettiği, bu saldırı sırasında bir kişinin de yaralandığı bildirildi.

İran rejimi gözaltına aldığı Kürt genci sırtından vurarak katletti

iran rejimi Kürtlere karşı işlediği suçlara her gün yenisini ekleyen İran İslam Cumhuriyeti, Tahran’ın Şariyar ilçesinde bir tanıdığına misafir olan Doğu Kürdistanlı (Rojhelat) Kürt genci Kejwan Elmasi’yi gözaltına aldıktan sonra sırtından vurarak katletti.

Konuya dair bir açıklama yayımlayan Rojhelat İnsan Hakları Örgütü Hengaw, Tahran’ın Şariyar ilçesinde bir tanıdığına misafir olan Kejwan Elmasi’nin İran rejimi polis güçlerinin eve baskın düzenlemesi ardından gözaltına alındığını, gözaltına alındıktan sonra da sırtından vurularak katledildiğini bildirdi.

Hengaw, Rojhelat’ın Sine kentinden olan 30 yaşındaki Kürt genci Kejwan Elmasi’nin geçtiğimiz Perşembe akşamı katledildiğini, Kejwan’ı katleden İran rejimi polis güçlerinin saldırısı sırasında bir başka kişinin de yaralandığını aktardı ancak yaralanan kişinin ismi öğrenilemedi.

Kejwan Elmasi’nin ailesinin, oğullarını katleden rejim polisinin tutuklanıp yargılanması amacıyla Şariyar mahkemesine başvuruda bulunduğunun belirtildiği açıklamada, vahşi cinayeti gören ancak can güvenliği nedeniyle ismini açıklamayan bir görgü tanığının saldırı sırasında Kejwan Elmasi ile birlikte gözaltına alınan bir kişinin de yaralandığını söylediği aktarıldı.

Hengaw açıklamasında, yasal işlemlerin tamamlanması ardından Kejwan Elmasi’nin cenazesinin bugün ailesine teslim edildiği belirtildi.

Açıklamada, Rojhelat’taki ekonomik koşulların zorluğundan dolayı Tahran’a giden Kejwan’ın Tahran’da bir restoranda çalıştığı aktarıldı.