Ana içeriğe atla

Son Dakika

Başbakan Barzani ile Abadi arasındaki telefon görüşmesinin gündemi

Kürdistan Bölgesi Hükümeti Sözcüsü Sefin Dizayi, Başbakan Neçirvan Barzani ile Irak Başbakanı Haydar Abadi’nin telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini söyledi.

Rûdaw’da yer alan habere göre, Başbakan Barzani ile Abadi’nin 8 Mart’ta gerçekleştirdikler bir saatlik telefon görüşmesinde Erbil ile Bağdat arasındaki sorunları ele aldı.

Sefin Dizayi, “Görüşmede daha önce Bağdat, Davos ve Münih’te gerçekleşen toplantılarda ele alınan maaş, havalimanları ve diğer sorunlar görüşüldü” dedi.

Irak'tan PKK'ye Şengal'i terketmesi için 10 gün süre
Musul İl Meclisi Başkanı Beşir Kiki, terör örgütü PKK'nın Sincar ilçesinden çıkması için kendilerine 10 gün süre tanıdıklarını söyledi.
Dilovan Kurtay 11/03/2018, Pa - 13:03
Koalisyon sözcüsü: Afrin operasyonun Minbiç’e yönelmesi durumunda güçlerimiz karşılık verecektir,bunu yapmaktan tereddüt etmeyeceklerini” söyledi.
Erdoğan, Afrin’i Minbiç operasyonunun takip edeceğini söylemişti IŞİD karşıtı koalisyon sözcüsünden Minbic açıklaması: Güçlerimizin kendini savunma hakkı var
Kurdistan News 25/01/2018, Per - 22:36
Çavuşoğlu'ndan PKK'ye yeni Çözüm Süreci şartı
Alman haber ajansı dpa'nın sorularını yanıtlayan Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, PKK ile yeniden barış sürecinin başlatılmasının ön şartının örgütün silah bırakması olduğunu belirtti.
Kurdistan News 02/01/2018, Sa - 16:08