Ana içeriğe atla

Başbakan Barzani: Kürdistan halkı kazanacak,Bu seçim Zafer ya da yenilgi çekişmesidir

Güney Kürdistan

Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Genel Başkan Yardımcısı Neçirvan Barzani, “Bu seferki çekişme, siyahla beyaz arasında zafer ve yenilgi çekişmesidir” dedi.

Başkent Erbil’de KDP’nin seçim mitinginde konuşan Neçirvan Barzani, “Onlar, milletin meşru haklarına karşı bile olsa sırf KDP’yi ortadan kaldırmak için her cepheye girmeye hazırlar ama KDP, hiçbir güçle son bulmaz” diye belirtti.

KDP taraftarlarından ön safları bırakmamalarını isteyen Barzani, partilerinin listesinin desteklenerek demokrasi ve siyaset sürecinin korunması gerektiğini vurguladı.

Neçirvan Barzani devamında şöyle konuştu:

“Bu seferki çekişme, siyahla beyaz arasında zafer ve yenilgi çekişmesidir. KDP’yle çekişme içinde olanlar, KDP’yi alt etmek istiyor ve bu, onların hesaba katmadığı kırmızı çizgidir. KDP korku ve tereddüt partisi değildir. Biz korku kelimesini lügatımızdan silmişiz. Bizim tek korku ve tereddütümüz Kürdistan halkının hakları içindir.”

Neçirvan Barzani, “KDP karşıtlarının sorunu kimin hatasının az, kimin hatasının çok olduğu değildir. Sorun tuttukları yoldur. Bizim yolumuz, Kürt halkının haklarını elde etmenin gerçekçi yoludur. Onların yolunu da siz tanımlayın” ifadelerini kullandı.

Yeni yorum ekle