Ana içeriğe atla

Soyağacı Sorgulamasında Anne Tarafı Kürt, Baba Tarafı Ermeni Çıkan Alperen Ocakları Başkanı Yoğun Bakımda

Güncel

E-devlet Soyağacı Sorgulamasının açılmasından kısa bir süre sonra başvuruda bulunan Alperen Ocakları Başkanı E.Ü. dün sorgulama sonuçlarının eline ulaşmasından sonra fenalaştı. Akşam yoğun bakıma kaldırılan E.Ü. sabaha karşı ameliyata alındı.
 

İlk Gün “Uygulama Çıktı İyi Oldu, Ak Göt Kara Göt Belli Olacak” Demişti

Arkadaşları Soyağacı Sorgulama uygulaması açıldıktan sonra E.Ü.’nün çok mutlu olduğunu ve çevresindeki arkadaşlarına “Bu uygulama çok iyi oldu, ak göt, kara göt belli olacak” dediğini belirttiler. Bütün arkadaşlarından soyağacı için başvuruda bulunmasını rica eden E.Ü. dün arkadaşlarıyla birlikteyken sonuçlar gelmeye başladı. E.Ü. cep telefonundan açtığı formda ilk olarak Babasının Annesinin Annesinin Babasının soyadı olarak Terziyan’ı gördü. Son bir umutla baktığı üst sütunda ise Annesinin Babasının Babasının Annesinin adı olarak Keje’yi gördü. Bu esnada bayılan E.Ü., arkadaşlarının yoğun çabası sonuç vermeyince ambulansla hastaneye götürüldü.
 

“Kanser Çıksa Daha İyiydi, En Azından Kemoterapi Yapardık”

Olay hakkında bilgi veren E.Ü.’nün yakın arkadaşı Hamit Öztürk “E.Ü. Adanalı idi. Bize yaşadığı bölgede dedelerinin hem Kürt, hem de Ermenilerle savaşmak zorunda kaldığını anlatırdı. O zamanlarda mahalleleri Türk, Ermeni, Kürt karışıkmış. Elbette aynı mahallede olunca biliyorsunuz gönül bu. İstenmeyen bir şey tabii. Allaha şükür bizde böyle bir şey çıkmadı. E.Ü. kardeşimiz de yani kardeşimiz derken eskiden öyleydi şimdi maalesef işler değişti. Kendisi atalarının Türk olduğunu düşünüyordu. Ancak çok affedersiniz yarısı Ermeni, yarısı Kürt çıktı. Yani kanser çıksa daha iyiydi, en azından kemoterapiye sokardık ama şimdi ne yapacağımızı da bilemiyoruz. Duyduğumuza göre hastanede ilaç vermişler ama ilaçla düzelecek bir durum değil. Benim tanıdığım bir Ermeni var, Alek Amca. Kendisi yıllardır düzenli olarak ilaç kullanmasına karşın durumunda bir düzelme olmadı. E.Ü. artık anılarımızda yaşayacak.” dedi.
 

“Günde İki Saat Kitap Okursa On Yılda İyileşebilir”

hastane yetkilisi ise “E.Ü. ambulansla hastanemize geldiğinde şoka girmiş durumdaydı. Hemen ameliyata aldık, uzman doktorumuz alın iç bölgesinin üstünde yer alan arka medyal frontal korteks alanına doğru bir tokat salladı, kendisi biraz sakinleşti. Şu anda da kendisine iki adet kitap verdik. Günde iki saat kitap okursa on yıl içinde düzelebilir. Sabahtan beri her gördüğü kişiden özür dileyip duruyor: ‘Çok affedersiniz ben Ermeniyim, özür dilerim Kürt olduğum için’ gibi şeyler sayıklıyor.” dedi.

Yeni yorum ekle