Ana içeriğe atla

Kremlin: Putin ile Trump Paris'te bir araya gelecek

Güncel

Kremlin Danışmanı Yuri Ushakov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Donald Trump'ın Fransa'da görüşeceğini açıkladı.

Donald Trump ile Vladimir Putin, 11 Kasım'da Fransa'nın başkenti Paris'teki Elysee Sarayı'ndaki öğle yemeğinde kısa bir görüşme yapacak.

İki liderin ay sonunda Arjantin’de gerçekleşecek G20 zirvesinde daha kapsamlı bir müzakere gerçekleştirmesi bekleniyor.

Trump daha önce muhtemelen görüşmeyeceğiz demişti

10-11 Kasım'da Fransa'nın başkenti Paris'te yapılacak Ateşkes Günü'ne katılacak olan Trump, Rusya Devlet Başkanı Putin ile muhtemelen görüşmeyeceğini söylemiş, ancak Arjantin görüşmesinin yapılacağını onaylamıştı.

 

Öte yandan ABD'nin Rusya'nın kimyasal silah kullanamayacağına dair makul güvenceler vermemesi nedeniyle ilave yaptırımlar geleceğini açıklamasıyla, Putin-Trump görüşmesinin gergin geçeceği öngörülüyor.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un Rusya ziyareti ertelendi

Kremlin’den yapılan bir diğer açıklamada da, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un gelecek yıl, resmi bir ziyaret için Rusya'ya geleceğini açıkladı.

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov ise daha önce yaptığı bir açıklamada, Kim Jong-un'un Kasım ayının sonuna doğru Rusya’ya geleceğini duyurmuştu.

Kuzey Koreli liderin Putin ile gerçekleştireceği görüşmede uluslararası güvenlik konularının masaya yatırılması bekleniyor.

Yeni yorum ekle